(3:1)
DAC 1904
MŠK Žilina - DAC 1904
Niké liga, 11. kolo • so 21.10.2023, 18:00 • Štadión MŠK Žilina - UT
Góly: 15. Jambor 1:0 , 20. Csinger 1:1 , 29. Leitner 2:1 , 41. Ďuriš 3:1 , 62. Rusnák 4:1 , 73. Ďuriš 5:1
Hlavný rozhodca: Peter Kráľovič • Asistenti rozhodcu: Ján Pozor, Adam Jekkel • Divákov: 2562
90+2
Je koniec a po záverečnom hvizde sme nesmierne nešťastní. Zo Žiliny odchádzame s debaklom. Už v 13. minúte sme prišli o Kašu, po čom sa naša obrana nedokázala skonsolidovať. Na konci prvého, respektíve začiatku druhého polčasu sme sa snažili ešte niečo urobiť so zápasom, ale namiesto toho domáci rozhodli po kontrách.

Stráviť musíme nesmierne ťažkú prehru. A to poriadne rýchlo. Už v stredu 25. októbra cestujeme do Sniny na zápas Slovnaft Cupu, ktorý odohráme o 14:30. V Niké lige zase najbližšiu sobotu privítame Michalovce.
90+2
Ďuriš opečiatkoval naše brvno!
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.
89
Po rohu si zase strelu vyskúšal Javorček, ale aj v tomto prípade sa za chrbát nášho gólmana nedostala.
87
Popović musel byť pozorný po nebezpečnej strele Kopasa. Loptu za svoj chrbát nepustil.
84
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Herc).
82
Popović síce ideálne vybehol pre loptu, ale tá mu nešťastne vypadla. Iľko však našťastie nebol v dostatočnej blízkosti, aby ju dorazil.
81
Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Gidi, prichádza Kopas,
z ihriska odchádza Jambor, prichádza Essomba.
79
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Trusa, prichádza Veselovský.
77
Tlak nášho súpera sa napriek vysokému vedeniu nekončí. Čakajú nás ešte nesmierne náročné minúty.
75
Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Javorček).
74
z ihriska odchádza Bile, prichádza Iľko.
73
Žilina dala gól! Popović musel z bránky vybrať loptu už piatykrát. Skvele sa trafil Ďuriš, ktorého ďalekonosný pokus skončil pri ľavej žrdi.
70
Štvrtým gólom sa naše snahy na zisk čo i len bodu prakticky skončili. Už aj náš tlak ochabol.
68
Dnešné stretnutie sleduje 2562 divákov.
66
z ihriska odchádza Goure, prichádza Niarchos.
65
Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Leitner).
63
z ihriska odchádza Adang, prichádza Sauer,
z ihriska odchádza Rusnák, prichádza Javorček.
62
Žilina už, bohužiaľ, vedie o tri góly. Využila totiž jednu z kontier pri našom vabanku. Jamborovu strelu ešte Popović zvládol pokryť, ale dobre umiestnenú dorážku Rusnáka už nie.
60
Bari prudko vypálil, ale Popović si svoje miesto v bránke zastal.
58
Opäť sme boli nesmierne blízko druhého gólu. Trusa dostal parádny center za obranu, no stíhaný v gólovej pozícii tesne minul pravú žrď.
55
Všetko dávame do útoku, a preto Žilinčania číhajú na každú možnosť pustiť sa do kontry. Gidiho aj Jambora však zastavila nepresnosť.
53
Naša snaha nám napríklad priniesla roh, po ktorom sme boli nesmierne blízko ku gólu. Herc našiel na zadnej žrdi Brunettiho, po ktorého hlavičke gólu zabránil len skvelý zákrok Belka,
50
Pri snahe zvrátiť nepriaznivý výsledok zostávame aktívni aj v druhom polčase. Je však pred nami nesmierne náročná úloha.
48
Po Goureho sklepnutí sa k strele dostal Andzouana, ale nanešťastie trafil len pred ním stojaceho obrancu.
46
z ihriska odchádza Pinto, prichádza Mendez,
z ihriska odchádza Ramadan, prichádza Herc.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril nášmu celku.
Po prvom polčase schádzame do kabín sklamaní. Od 13. minúty hráme v oslabení a to je poriadne citeľné na ihrisku. Mladí Žilinčania sú aktívnejší, nebezpečnejší a vyhrávajú preto zaslúžene. Na konci polčasu sme však ukázali, že sme odhodlaní zabojovať o každý jeden bod. DAC do toho!
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Aj v nadstavení sme museli hasiť a konkrétne Popović po strele Ďuriša.
45
Rozhodca pridáva ešte tri minúty k prvému polčasu.
43
Po treťom góle sme prebrali iniciatívu. Ešte sa pokúsime niečo spraviť s výsledkom. Našich takmer sto fanúšikov si to určite zaslúžia.
41
Žilina dala gól! Bari pred bránkou našiel Jambora, ktorý loptu skvele pripravil lepšie postavenému Ďurišovi a ten ju nekompromisne poslal medzi tri žrde.
39
Hra je prerušená pre ošetrovanie Trusu. Vyzerá to však tak, že bude v poriadku.
37
Bari vysunul do streleckej pozície Jambora, ktorý sa ale nesprávne rozhodol pre ďalšiu prihrávku namiesto zakončenia.
35
Ďuriš poslal poriadne nebezpečnú ďalekonosnú strelu, ktorá opečiatkovala naše brvno!
34
z ihriska odchádza Čermák, prichádza Brunetti.
33
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Trusa).
30
Aktívny Bile mal opäť loptu na kopačke, ale tentokrát ho zradili jeho vlastné kľučky.
29
Žilina dala gól! Bohužiaľ, dlho sme sa neradovali z remízového stavu. Po Rusnákovom centri vrátil loptu pred bránku Bari, Káčer ju v snahe odhlavičkovať pripravil presne na Leitnera, ktorý ju z prvej poslal za Popovicóv chrbát.
28
"Šošoni" sa snažia využiť početnú výhodu. Sú aktívnejší, no na šťastie pre nás platí remízový stav stretnutia.
26
Domáci Žilinčania zahrali roh. Loptu dostal na kopačky Bari, ale jeho snaha prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi sa nestretla nebola úspešná.
23
Museli sme si dať pozor v zadných radoch. Ďurišovi chýbal k dorazeniu Jamborovej prihrávky asi krok.
22
Pre Csingera sa jedná o prvý gól v našich farbách.
20
GOOOOOOOL. Máme vyrovnané. Loptu po Ramadanovom rohu Belko pohľadil, no aj napriek tomu sa dostala presne na Csingerovu nohu, ktorý už vedel, že čo má robiť.
18
Aktívny Bile nám opäť zavaril, našiel aj streleckú pozíciu, no bránku tentokrát netrafil.
16
Gól nás navnadil a už letel center na Goureho hlavu. Belko zasiahol v poslednej chvíli.
15
Žilina dala gól! Loptu si na biely bod postavil Jambor, ktorý vystrelil k ľavej žrdi, kým Popović kryl druhú stranu.
13
Červená karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kaša). Bileho strelu ešte Popović vyrazil, no po následná dorážka Jambora trafila ruku Kašu, ktorý za to vidí červenú kartu.
13
Bola nariadená penalta po faule Kašu.
11
V našom sektore sa nachádza 90 fanúšikov. Ďakujeme krásne za vašu podporu.
9
O prvú strelu v zápase sa postaral Bile. Popovića v bránke však nevystrašila.
7
Získali sme prvý roh, ale Žilina bola po jeho zahraní dostatočne pozorná.
6
Zatiaľ sme svedkami klasickej oťukávačky. Veríme však, že čoskoro prídu aj naše šance a hlavne góly.
4
Dnes nám pre zranenie chýba napríklad Gavrić, či Gruszkowski a hneď v úvode nás vystrašil Ramadan ležiaci na trávniku.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácim futbalistom.
Príjemný večer vám prajem aj pred zápasom ŽIliny a DAC-u. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik.

Mladí "šošoni" majú za sebou výborný štart do sezóny, keď im po desiatich kolách chýbajú len 3 body na čelo tabuľky. Náskok pred vlastnými fanúšikmi rozhodne nechcú dovoliť, aby sa zväčšil.

My však po viacerých zaváhaniach z úvodu sezóny potrebujeme každý jeden bod a presne s týmto nastavením sme vycestovali aj na sever Slovenska. Zápas pred reprezentačnou prestávkou sme vyhrali a presne na to chceme aj nadviazať.

Poďme si teda aj s diváckou podporou po tri body. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik (K), Ndjeungoue – Rusnák, Adang, Gidi, Bari – Ďuriš, Bile, Jambor.
Náhradníci: Belánik – Myslovič, Essomba, Iľko, Gomola, Nemčík, Javorček, Kopas, Sauer
Tréner: Jaroslav Hynek

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (K) – Káčer, Dimun, Čermák – Trusa, Goure, Ramadan
Náhradníci: Veszelinov – Brunetti, Risvanis, Mendez, Romero, Herc, Veselovský, Barišić, Niarchos
Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Kráľovič – Pozor, Jekkel.